Переваги універсального маніпулятора


Зважування і його анaліз проводиться автоматично і не вимагає затрат часу для водія автонавантажувача.
Всі команди керування пристроями, а також працездатність установки супроводжується світловою індикацією за допомогою блока індикації.
Завдяки вмовтованому спеціальному блокові живлення. Установка невибаглива до умов і якості живлення і тому може працювати від бортової мережі автонавантажувача напругою 8 ... 16 В.
Конструкція установки дозволяє регулювати чутливість до ваги, тобто можна задавати мінімальне значення різниці ваги, на яку вона реагує. В умовах експерименту установка мала можливість вирівнювати вагу до різниці меншої 15 кг, що становить 1% від навантаження на каретку. Якщо мінімальна різниця не задовільняє вимоги по зрівноважуванню ваги. То її можна значно зменшити, використавши тензодавачі з вищим класом точності.
Установка може використовуватися для зважування вантажу. При застосуванні сумуючого елемента вилковий захоплювач може застосовуватися в робочих циклах, де необхідна поточна калькуляція перероблюваного вантажу. В цьому випадку можна говорити про значне зростання продуктивності роботи автонавантажувача за рахунок суміщення операцій транспортування, зважування і калькуляції.
Врівноважування ваги проводиться при нерухомому автонавантажувачеві або, коли він рухається з "повзучою" швидкістю. Необхідність такої умови пояснюється тим, що при вищих швидкостях руху будуть виникати динамічні зусилля, які спотворюватимуть реальні покази тензодавачів.
При розробці установки на рівні конкретних схемних рішень приділено увагу стійкості її електронної частини до змін і впливів температури довкілля. Установка забезпечує безвідбійну роботу в межах температур від -30° С до +50° С.
Розроблена гідравлічна схема вилкового захоплювача дозволяла зміщувати кожну вилу, а також здійснювати їх паралельне зміщення. При такій гідравлічній схемі можна використовувати зсування і розсування вил. Ця операція важлива для бокових захоплювачів кіп. Тому на експериментальному захоплювачі не була реалізована. Але при необхідності впровадження цих маніпуляцій не складало б труднощів.
Впровадження принципу центрування вантажу вимагало перехід до вищого рівня техніки. Вже при розгляді літературних джерел було встановлено, що ця сфера недостатньо опрацьована виробниками. Системи автоматичного керування використовуються для оптимізації роботи трансмісії і частково системи гальмування. При роботі з вантажем використовуються тільки інформаційні пристрої. Розширення меж застосування таких систем підвищило б продуктивність і безпеку роботи автонавантажувачів. Основна проблема, що стримує широке використання систем автоматичного керування - їх вартість. Тому при розробці експериментального захоплювача виникла ідея створення комплексної системи керування. За рахунок інтеграції функцій відпала б необхідність дублювання її елементів, що дозволило б значно спростити і здешевити систему.
Універсальний маніпулятор обробки вантажу розроблявся як втілення одного з елементів такої системи комплексного керування. Найближчим продовженням і розширенням роботи в цьому напрямку стало б використання елементів блоку центрування для одночасного зважування вантажу.
В робочих циклах операція зважування використовувалася як окремий елемент технологічного процесу переробки вантажу. Суміщення її з операціями центрування і транспортування - перспективний шлях підвищення ефективності використання автонавантажувача в робочих циклах.