Екологія та безпека руху


ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ АВТОМОБІЛЬНОГО ТРАНСПОРТУ
В транспортному секторі ЄС за розподілом споживання палива 84,4% припадає на автотранспорт. В Україні автомобільний транспорт споживає близько 83% загальної кількості моторного палива. Відповідно забруднення довкілля автомобільним транспортом є найбільшим: 96,7% СО, 96,2% СmHn i 73?6% NOx [Ю.Ф.Гутаревич, Д.В.Зеркалов, А.Г.Говорун, А.О.Корпач, Л.П.Мержиєвська. Екологія автомобільного транспорту. - К.: Основа, 2002. - 312 с.]. Багатосторонність шкідливого впливу автомобільного транспорту на довкілля наведенов таблиці. 
 
Найбільш шкідливими є чинники першої групи (відзначено жовтим кольором). Тому розробка шляхів зменшення забруднення для них є найактуальнішою. Проблеми раціональної експлуатації транспортних засобів розглядаються в проекті "Оптимізація періодичності обслуговування двигунів за показами їх токсичності". Розробці альтернативних джерел енергії присвячені дипломні роботи: "Гіроскопічний двигун для автонавантажувача" і "Проект міського електромобіля". Покращенню звукоізоляції транспортних засобів присячена дипломна робота "Зменшення шуму двигуна міського автобуса". Забезпечення екологічної безпеки на атомних електростанціях шляхом використання мобільних роботів розглядається в проекті "Універсальний мобільний робот для роботи на атомних електростанціях".


ГІРОСКОПІЧНИЙ ДВИГУН ДЛЯ АВТОНАВАНТАЖУВАЧА
Тема цього дипломного проекту: „Розробка альтернативного двигунові внутрішнього згорання джерела енергії для автонавантажувача”.
У вступній частині проведено огляд інформації, пов’язаної зі вивчення станом питання гіроскопічних акумуляторів енергії.
В конструкторській частині проведено підбір параметрів гіроскопічного акумулятора енергії, розрахунок насоса гідростатичної передачі та тяговий розрахунок автонавантажувача.
В третьому розділі розглянуто особливості експлуатації автонавантажувача з гіроакумулятором.
Економічний ефект нового автонавантажувача розрахований в економічному розділі.
В розділі „ Охорона праці ” розглянуто питання техніки безпеки,санітарні норми і правили при проектуванні автонавантажувачів.
  

ПРОЕКТ МІСЬКОГО ЕЛЕКТРОМОБІЛЯ

В дипломному проекті проведено огляд літературних джерел, в яких досліджено електроприводи транспортних засобів, а також різні типи акумуляторних батарей.
В конструкторській частині проведено підбір елементів компоновки електромобіля, розраховано окремі елементи електроприводу.
В третьому розділі розглянуто особливості експлуатації електромобіля в міських умовах.
Економічний ефект нового електромобіля розрахований в економічному розділі.
В розділі „ Охорона праці ” розглянуто питання техніки безпеки при експлуатації електромобіля.
 
 

УНІВЕРСАЛЬНИЙ МОБІЛЬНИЙ РОБОТ ДЛЯ РОБОТИ НА АТОМНИХ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯХ
  
У дипломній роботі було проведено огляд
літературних джерел, пов’язаних з питаннями cтворення мобільних
роботів, що працюють в екстремальних умовах. На основі огляду
систематизованj різні типи роботів та маніпуляторів, побудована
узагальнена структурна схема роботів, завдяки яким була розроблена
конструкція універсального робота для експлуатації на атомних
електростанціях. Запропонована схема електротрансмісії з приводом від
гіродвигуна і розраховане мотор-колесо. Розглянуті особливості його
експлуатації при рятувальних роботах в радіаційних зонах. Подано
економічне обгрунтування ефективності розробленого універсального
робота, а також розглянуті питання екології та охорони праці при
експлуатації універсального робота на атомних електростанціях.

ЗМЕНШЕННЯ ШУМУ ДВИГУНА МІСЬКОГО АВТОБУСА

У дипломній роботі було проведено огляд літературних джерел, пов’язаних з питаннями зменшення шуму транспортних засобів, зокрема автобусів. Запропоновано шляхи зменшення шуму і проведено розрахунок звукоізоляційних перегородок в салоні міського автобуса.
Подано економічне обгрунтування ефективності запропонованих вдосконалень звукоізоляції салону, а також розглянуті питання охорони праці при експлуатації міських автобусів.
  

БЕЗПЕКА РУХУ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

ДОСЛІДЖЕННЯ СПОСОБІВ ПІДВИЩЕННЯ ТРАВМОБЕЗПЕЧНОСТІ КЕРМОВОГО КЕРУВАННЯ

У дипломній роботі було проведено огляд літературних джерел, пов’язаних з питаннями підвищення травмобезпечності кермових управлінь.Запропоновано заходи з підвищення травмобезпечності, зокрема пристрій компенсації, суміщений з кермовою колонкою, кермовим колесом і кріпленням вала кермового вала. Проведено конструкторський розрахунок запропонованих вдосконалень.Економічний ефект нововведень розрахований в економічному розділі.
В розділі „ Охорона праці ” розглянуто питання безпеки руху транспортних засобів.
 
 

МЕТОДИКА ВИЗНАЧЕННЯ УДАРНО-МІЦНОСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ АВТОМОБІЛЯ
У дипломній роботі визначається середньоінтегральне перевантаження та зміна швидкості руху транспортного засобу у випадку дорожно-транспортної пригоди. Отримані показники використовуються для моделювання фронтального зіткнення автомобіля з перешкодою.
Розглянуті питання пасивної безпеки руху транспортних засобів.