Тексти оповідань


Про подорожі

Людська натура за своєю природою потребує змін. Зміни можуть бути різні: від зміни зачіски до зміни оточення. Це, щось нове, дає нам інший погляд на світ. Це те, що залишається в нашій памяті, а потім, можливо, стає історією.
Можна працювати над собою, можна створювати своє оточення, можна це оточення змінювати. Зміна оточення і є подорожі: з дому до магазину і в інші частини світу.
У подорожах кожна людина шукає щось своє, необхідне саме їй. Але в усіх випадках повинен бути елемент чогось нового, незвичного, особливого. Або всередині тебе, або навколо тебе.
Чи пробували ви пробиратися через лісову хащу під дощем і гуркотом грому до мети, яка в цей момент є найважливішою, - невеликого сухого сховку десь під деревами на узліссі? В таких випадках пробуєш приборкати страх, заглушивши його крик десь глибоко в собі, але він на зло тобі, як м'ячик з води, вискакує назовні. І тоді, щоб не запанікувати, залишається змиритися з ним, з його існуванням, навіть пробувати його використати. І, коли ти пробираєшся через завали, через чагарі, проклинаєш усе на світі - цей ліс, цей дощ, саму ідею цієї подорожі, ти мрієш про тепле крісло перед вогнем у каміні і вже майже впевнений, на всі сто відсотків, що це остання авантюра в твоєму житті.
І ось ти повертаєшся додому – змучений, брудний, з запахом диму і лісу, скидаєш все подорожнє лахміття в кутку кімнати. З цієї хвилини ти переконаний, що переповнений враженнями назавжди і тепер в тебе починається нове, спокійне життя.
І так воно є. Перших кілька місяців.
А потім з тобою починає діятися щось незвичайне: цей мокрий ліс був вже і не таким диким; ці болота, якими ти пробирався, плив, брів по горло в грязюці, вже і не такі небезпечні; на ведмедів і вовків ти дивишся вже як на свійських тварин. А в цілому ці подорожі – це щось, що варто здійснювати. Бо, хіба може відтворити навіть ексклюзивний ресторан, запах диму і смак підпаленої каші змішаної з хвоєю? І м'який білий хліб з магазину не порівняти з сухарями, з'їденими у поході.
Коли ти сидиш на краю скелі, а в тебе під ногами лежить небесна планета з білими полями хмар і Сонце, в музиці тиші, поволі піднімається вверх. Через мить це все зникне, хмари розійдуться і внизу залишаться фіорди, закидані шматками туману. А схід сонця?
Та, мелодія сходу Сонця залишиться в тобі назавжди. Це та мелодія, яку ще не створили генії-музиканти, це ті пейзажі, які ще не намалювали генії-художники. І не намалюють. Бо це - твоє. Це - мить Вічності, подарована тобі Всесвітом. Це бачив ти. Вони цього не бачили.
Після кожної такої подорожі з'являється спокій, який з часом розсіюється.
Тоді знову починаєш думати про нові подорожі.
І так буде завжди.