Вимірювально-керувальна частина


Вимірююча частина складається з тензодавачів, які під'єднані до мостової схеми вимірювання (рис.1). Мостова схема живиться від генератора стабілізованих за амплітудою імпульсів з частотою 2,5 кГц.
В основу роботи блока керування (рис.2) покладено порівння сигналів, що надходять від тензометричних давачів, принцип дії яких грунтується на явищі тензоефекту. Блок складається з блока обробки інформації і блока живлення.
Блок обробки інформації визначає величини сигналів в тензодавачах, порівнює їх і визначає, яку команду подавати на виконавчі пристрої. При поданні команди передбачено певне “затягування” вимикання команди. Це викликано наявністю зони нечутливості приладу до певної різниці ваги на вилах. “Затягування” команди дає можливість вирівняти навантаження на вилах з більшою точністю.
Живлення вузлів пристрою забезпечується блоком живлення, який дає можливість стабільно працювати прист-роєві при коливаннях вхідної напруги в межах від 9 до 16 В. Використані в блоці фільтри, гальванічна розвязка, висока частота перетворювача роблять неможливим проникнення завад у вимірювальну частоту.




Рис. 1. Розміщення давачів на ланцюгах підйому вантажної каретки
Рис. 2. Електронний блок керування

Блок керування (рис.3) формує команди заданої потужності, які поступають безпосередньо на виконавчі пристрої. Блок виконано у вигляді мініпульта для руки з кнопками керування для кожного пальця. Блок індикації (рис. 4) служить для наглядності роботи пристрою та контролю виконання команд, які подаються на виконавчі пристрої. На ньому знаходяться індикатори живлення, виконання операції центрування вантажу, а також напрямку переміщення вантажу. Згадані блоки знаходяться на передній панелі автонавантажувача в зручному для огляду і розміщення руки місці (рис.5).



Рис. 5. Розміщення блоків керування та індикації (фото вверху)
Рис. 4. Блок керування (фото вверху зліва)
Рис. 3. Блок індикації (фото зліва)